Annick Goutal

Annick Goutal zongoraművészként induló karrierjét félbehagyva modellkedésbe kezdett- nem volt nehéz dolga, gyönyörű nő volt.  Mikor egyszer Grasse-ba kirándult, megismerkedett egy parfümőrrel, akivel szerelem szövődött köztük, ennek kapcsán Annick rájött, hogy hihetetlen érzéke van a parfümökhöz. Autodidakta módon sajátította el a parfümkészítés mesterségét,és 1981-ben saját üzletet nyitott Párizsban.

Ügyfélköre nagyon hamar kialakult – vevői nagyon szerették Annick egyedi illatait. Az évek során a parfümszakma is befogadta, neve egyre jobban csengett a parfümkedvelők körében, mára pedig az egyik legelismertebb niche márkára nőtte ki magát.

Goutal tizenhét illatot alkotott meg, például az Eau de Camille-t, az Eau du Sud-t, a Gardenia Passion-t,  a Grand Amour-t és a Petite Cherie-t, mind-mind sajátéletének egy-egy boldog pillanata ihletett: emlékeket egy-egy emberről vagy érzésről.

Annick Gouthal 1985-ben vált igazán ünnepeltté, akkor kapta meg a "Prix de l'Excellence Europeenne" nevű rangos díjat, melyben előtte olyan nagyságok részesültek, mint Dior, a Tiffany vagy a Rolls-Royce. Személyes kifinomultsága és romanticizmusa a mai napig szerte a világon minden részletben megtalálható az illatok gyártásától kezdve egészen az Annick Goutal Parfums üzletek barokk díszítéséig.

"A sztárok illatkészítője" címke is ráragadt Goutalra, akinek eredeti illatait olyan hírességek kedvelik, mint Madonna, Oprah Winfrey, Drew Barrymore, Leonardo DiCaprio és Tom Cruise.

1999-ben, 53 éves korában Annick Goutal elhunyt, munkáját imádott lánya, Camille Goutal és Isabelle Doyen, az “orr” folytatta. Az ő kezük alatt születtek meg a modern klasszikusok, mint a Songes, Ninfeo Mio vagy a Mandragore.

Az Annick Goutal parfümök határozottan egyedi jellege a legjobb minőségű természetes alapanyagokból készített exkluzív összeállításoktól kezdve egészen az üvegkészítők által gyártott kézműves palackokig mindenben érvényesül.